Koncerty Live in Amerika v lomu Velká Amerika přivítají i v roce 2024 výjimečné interprety.

13. června to bude Michal Prokop se svojí kapelou Framus Five. Koncerty Live in Amerika skýtají jedinečnou možnost navštívit prostor lomu, kterému se oprávněně přezdívá Český Grand Canyon. Koncert si vyslechnou diváci přímo dole v lomu v blízkosti jezera. Lom je celoročně uzavřený a veřejnosti přístupný pouze výjimečně za splnění přísných bezpečnostních podmínek. Takovou výjimkou jsou právě koncerty Live in Amerika, během kterých je možné prostor podléhající speciálnímu režimu navštívit.

 

 

Framus Five se řadí mezi jednu z nejvýznamnějších skupin české rockové historie. Prapočátky skupiny lze najít už v roce 1963, ale skutečná historie pod stávajícím názvem se datuje od roku 1967, kdy se dosavadní kytarista Michal Prokop poprvé postavil k mikrofonu jako zpěvák. Svou činnost přechodně ukončila dvakrát, jednou v roce 1971 a pak v roce 1990, kdy leader Michal Prokop vstoupil do politiky. V roce 2006, po vydání desky Poprvé naposledy, Framus Five naplno obnovil svou koncertní činnost v této sestavě:

Michal Prokop – zpěv, kytara, harmonika
Jan Hrubý – housle
Pavel Marcel – kytara
Andy Čermák – klávesy
Zdeněk Wimpy Tichota – baskytara
Pavel Razím – bicí
Jiří Šíma – saxofon
Roman Němec – trubka

 

Harmonogram:
15:30 otevření areálu
16:30 - 19:00 koncert
20:00 uzavření areálu

Odkaz na vstupenky ZDE.

Lom podléhá zvláštnímu režimu. Návštěvníci budou při koupi vstupenek a také u vchodu do lomu poučeni a seznámeni s podmínkami a riziky tohoto prostoru.