Koncerty Live in Amerika v lomu Velká Amerika přivítají i v roce 2024 výjimečné interprety.

30. srpna to bude kapela Bratři Ebenové. Koncerty Live in Amerika skýtají jedinečnou možnost navštívit prostor lomu, kterému se oprávněně přezdívá Český Grand Canyon. Koncert si vyslechnou diváci přímo dole v lomu v blízkosti jezera. Lom je celoročně uzavřený a veřejnosti přístupný pouze výjimečně za splnění přísných bezpečnostních podmínek. Takovou výjimkou jsou právě koncerty Live in Amerika, během kterých je možné prostor podléhající speciálnímu režimu navštívit.

 

 

Bratři Ebenové – kapela tří bratří Ebenových (Marek, Kryštof, David) a dalších předních českých hudebníků (Pavel Skála, Jaromír Honzák a Jiří Zelenka) přivezou do „Ameriky“ dlouho očekávané album s názvem Co my víme.
V době vydání prvního alba „Malé písně do tmy“ (1984) působila kapela jako bratrské trio – Marek, Kryštof a David a byli na české hudební scéně svým přístupem zcela ojedinělí. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929 – 2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Svou schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a umění používat různé neobvyklé hudební nástroje vznikl absolutně netradiční a na české scéně nenapodobitelný „ebenovský zvuk“. Navíc ve spojení s výjimečnými texty Marka byli a doposud jsou Bratři Ebenové na české hudební scéně jedineční.
Nové album je 6. řadovým albem a vyšlo 1. 9. 2023. Deska obsahuje 13 nových skladeb (LP pak o jednu méně). Autorem hudby i textu je Marek Eben, výjimku tvoří instrumentální skladba Clafoutis, jejímž autorem je nejmladší z bratrů David.

Nenechte si ujít výjimečnou možnost návštěvy lomu Velká Amerika s pořádnou porcí jen té nejlepší muziky! Těšíme se na Vás!!

Harmonogram:
15:30 otevření areálu
16:30 - 18:30 koncert
19:30 uzavření areálu

Odkaz na vstupenky ZDE

Lom podléhá zvláštnímu režimu. Návštěvníci budou při koupi vstupenek a také u vchodu do lomu poučeni a seznámeni s podmínkami a riziky tohoto prostoru.