Půljablkoň je nejmladší a nejmenší odnoží legendární skupiny Jablkoň, která neúnavně brázdí hudební vody ( od folku a rocku přes jazz, až po vážnou hudbu) již více než 30 let.

Tvoří ji frontman a zakladatel Jablkoně Michal Němec a fenomenální zpěvačka Marie Puttnerová

Duo vzniklo počátkem roku 2014 a již 22. listopadu 2014 uvedli v Hradci nad Moravicí na festivalu Hradecký slunovrat do života první společné CD, které obsahuje 14 autorských písní a jeden bonus. Na portále Folktime.cz dostala v hodnocení kritiků nejvyšší ohodnocení ze všech alb vyšlých v roce 2014.  V  anketě Radia Proglas do níž svým názorem přispělo 70 hudebních publicistů, pořadatelů a vybraných muzikantů,  se CD Půljablkoň – Němec Puttnerová   dostalo mezi 6 nejlepších desek loňského roku. Není též bez zajímavosti, že na obalu alba spolupracoval špičkový výtvarník Jaromír Švejdík (Alois Nebel).

 Kromě písní z uvedeného alba hraje i pozapomenuté písně z repertoáru Jablkoně, kterým Marie Puttnerová svým krystalicky čistým hlasem vdechla zcela novou a neopakovatelnou energii.  Jejich hudba okouzlí publikum jak při samostatném celovečerním  koncertu, tak v rámci festivalů, kde jsou velmi oceňováni  jak alternativním tak i středněproudým publikem.

Koncem roku 2018 vydala album autorských písní s násvem Světelné léto.

YouTube_Půljablkoň_Jelen

YouTube_Půljablkoň_VKameni