Skupina byla založena na konci roku 2018 Honzou Holečkem (zpěv, klávesy) jako jeho autorský projekt. Jako první byl ke spolupráci požádán Holečkův dlouholetý spoluhráč z kapely Energit, legendární baskytarista Vladimír "Guma" Kulhánek. S ním začal Honza Holeček postupně aranžovat materiál k připravovanému prvnímu albu Voices from Beyond. 

Následně byli ke spolupráci přizváni velice talentovaní a velmi mladí muzikanti zdejší klubové scény, kytarista Tomáš Frolík a bubeník Michal Nosek. Oba působící ve vynikající skupině The BladderStones. Společně vydali debutové album v roce 2018 a společně působili v kapele až do roku 2022. 

V roce 2023 se jejich společné cesty rozešli a Livin Free obohatili "nováčci", Jiří Rambousek na kytaru, Michal Kolouch Daněk na bicí a nově řady Livin Free obohacuje saxofonista Vladimír Boryš Secký.  Společně se speciálním hostem, ex. bubeníkem Boba Dylana, Winstonem A. Watsonem jr. na podzim roku 2023 natočili v Sono Records nové album From Cradle to Coffin, které vyjde na jaře roku 2024 u společnosti Supraphon. 

Stylově lze kapelu zařadit do rocku, ale je výhradně ovlivněná americkou hudbou, zejména blues, soul a gospelem. Livin Free je kapela, kde se setkávají zkušenosti s dravou energii, kde se potkávají tři generace muzikantů, které pojí láska k hudbě. 

 

YouTube_LivinFree_FromCradletoCoffin

YouTube_LivinFree_LostInTheCity

YouTube_LivinFree_DirtyOldTown

YouTube_LivinFree_Emptiness

YouTube_LivinFree_DownToTheRiver

YouTube_LivinFree_HillCrossBlues

 

www.facebook.cz/bandlivinfree

Fotografie - Mia Feres