Jedinečnou možnost navštívit lom Velká Amerika budou mít hudební příznivci v rámci dvou exkluzivních koncertů, které pořádá Agentura Macháčková ve spolupráci s firmou Lomy Mořina.  Na své si přijdou nejen rockeři, ale také příznivci folku a kvalitního bluegrassu.

Poprvé se letos brány lomu otevřou ve čtvrtek 15. června v 15:30 a vystoupí zde Michal Skořepa & Pan LYNX a Kamil Střihavka & The Leaders Acoustic Band. Samotný koncert začne o hodinu později, tedy v 16:30.

Michal Skořepa je nejen uznávaným zpěvákem a multiinstrumentalistou, který fanouškům vstoupil do povědomí díky působení ve skupině Stroy. Jde také o žádaného režiséra hudebních videoklipů. Na svém kontě má například snímky Má vlast Michala Prokopa, Light Up Your Fire formace Holeček & Marcel Project či Depardieu od kapely Wohnout. V lomu Velká Amerika Míchal představí svůj nejnovější projekt Pan LYNX.

Kdo by neznal zpěváka s nezaměnitelným hlasem Kamila Střihavku, který v naší rockové historii zanechal nesmazatelnou stopu. Ať již jako člen teplických Motorband, či svou spoluprací s Michalem Pavlíčkem, se kterým se sešel ve skupině BSP, která nahrála nesmrtelné hity Holka čapni drakaI Don’t Know a Země vzdálená. Kamil účinkuje v několika muzikálech. Proslavila ho zejména role Ježíše v rockové opeře Jesus Christ Superstar. V lomu Velká Amerika vystoupí Střihavka s kapelou The Leaders Acoustic Band, s níž zahraje akustické verze svých největších fláků.

Poslední prázdninový den, tedy 31. srpna si nejspíš v kalendáři zatrhnou příznivci folku a bluegrassu. Velká Amerika totiž přivítá jihočeskou skupinu Epydemye. Hlavní hvězdou bude Robert Křesťan & Druhá tráva. Areál bude tentokrát otevřen již od 15:00 a první tóny se rozezní v 16:00.

Skupina Epydemye existuje od roku 2006 a za tu dob dosáhla mnohých úspěchů. K nejvýraznějším patří dvě žánrové ceny Anděl: první kapela získala v roce 2015 za album Kotlina. Druhou nominaci proměnila v roce 2019 za desku Milé děti. Svou pozitivní a živelnou koncertní energií si Epydemye získává posluchače napříč generacemi. Kapela vystupuje v sestavě: Lucie Vlasáková (zpěv, kontrabas), Mirek Vlasák (zpěv, kytary), Honza Přeslička (zpěv, kytary) a Tomáš Hobzek (bicí).

Robert Křesťan & Druhá tráva je bezpochyby legendou naší folk, country a bluegrassové scény. Jejich repertoár má přesahy i do rockové oblasti. Vzpomeňme například na album Dylanovky (2007). Skupina se odchýlila od původního bluegrassu k modernímu a nadžánrovému výrazu. Aktuální koncertní program Druhé Trávy zahrnuje průřez tvorby Roberta Křesťana z celé doby existence kapely, nyní s důrazem na skladby z posledních studiových alb.

„Nepochybuji, že tak jako v předchozích letech si v nádherném prostředí lomu Velké Ameriky, do kterého vás srdečně zveme, užijeme skvělou atmosféru podpořenou krásnou muzikou,“ říká Petra Macháčková z pořádající agentury.

Protože lom Velká Amerika podléhá zvláštnímu bezpečnostnímu režimu, vyjadřuje každý zakoupením vstupenky na tuto akci, že byl seznámen a souhlasí s podmínkami a riziky, které si lze přečíst na zde.

Vstupenky:

https://goout.net/cs/live-in-amerika-pan-lynx%2Bkamil-strihavka-acoustic-band/szpnenv/

https://goout.net/cs/live-in-amerika-epydemye+robert-krestan-a-druha-trava/szqnenv/