20. července se koná v lomu Velká Amerika koncert kapely Stromboli v rámci cyklu koncertů „Live in Amerika“.

Koncert kapely Stromboli v původní sestavě v lomu Velká Amerika. Koncert v prostoru lomu, kterému se oprávněně přezdívá „český Grand Canyon“. Koncert si diváci vyslechnou dole v lomu Velká Amerika v blízkosti jezera. Tento lom je celoročně uzavřený a veřejnosti nepřístupný. Výjimku tvoří koncerty Live in Amerika, během kterých je možné prostor podléhající speciálnímu režimu navštívit. Stromboli, kapela kytaristy Michala Pavlíčka, po dlouhé pauze vyráží na turné. Počátky skupiny sahají do jara 1985, kdy vznikla jako původně příležitostný band pro živý koncert na festivalu Jazz Praha ve složení kytarista, Michal Pavlíček baskytarista Vladimír Guma Kulhánek a bubeník Klaudius Kryšpín. Následně v únoru 1986 dostala název Stromboli a přibyly dvě členky: vokalistka Bára Basiková (Precedens) a klávesistka Vendula Kašpárková. Gumu Kulhánka průběžně střídal jako stálý host Jiří Veselý, příležitostným hostem se stal rovněž Vilém Čok. Cenným dobovým artiklem se stalo Pavlíčkovo dvojalbum Stromboli z roku 1987 shrnující de facto veškerou jeho tvorbu pro kapelu. O dva roky později vyšlo album Shutdown, zpívané v angličtině, na které se podíleli textaři Michal Horáček, Martin Němec, Michal Žantovsky, Ondřej Hejma.

Pavlíček složil stylově sourodější desku, kterou nahrával z velké části sám, kde kromě původní sestavy se objevují i hráči zvučných jmen jako Miroslav Vitouš, Zdeněk Zdeněk, Roman Dragoun nebo Jan Seidl. Poté Stromboli odehráli ještě několik koncertů a pak se formace ukládá do dlouhého spícího módu. Na další erupci v podobě alba Fiat Lux si fanoušci museli počkat až do roku 2014, kdy se na strunách Pavlíčkovy kytary opět rozezněl hlas Báry Basikové, kdy Stromboli vystoupili v O2 Aréně v Praze.

Nyní se otvírá jedinečná možnost vidět toto uskupení v původní sestavě Michal Pavlíček (kytary, zpěv), Bára Basiková (zpěv), Jiří Veselý (basa), Klaudius Kryšpín (bicí) a Vendula Kašpárková (klávesy). Jako host se objeví taktéž Vilém Čok.

„Bude to exkluzivní koncert v tomto krásném prostředí, kterým zakončíme letošní turné, které bylo možná již poslední.“ říká Michal Pavlíček.

Facebook: Stromboli Live in Amerika 

Vstupenky: GoOut