KAREL KAHOVEC, pěvěcká hvězda 60. a 70. let, se poprvé objevil na československé rock‘n‘rollové scéně v roce 1963 ve skupině Hells Devils. Tato na naše poměry revoluční formace pronásledovaná komunistickým režimem ale neměla dlouhého trvání. Po následném dvouletém působení ve skupině The Matadors, kde vznikly první Karlovy písně a nahrávky jako SNAD JEDNOU TI DÁM a SING A SONG OF SIXPENCE, došlo k výměně s Viktorem Sodomou ze skupiny Flamengo. Ve Flamengu společně s Petrem Novákem obohatili bigbeatovou historii o zásadní hity, které se dodnes hrají ve sdělovacích prostředcích i u táborových ohňů, aniž by mnozí věděli, kdo tyto písně napsal. Byl to Novákův NÁHROBNÍ KÁMEN, POVÍDEJ nebo JÁ BUDU CHODIT PO ŠPIČKÁCH a Kahovcova PANÍ V ČERNÉM, POPRAVA BLOND HOLKY nebo SVOU LÁSKU JSEM ROZDAL.

   Od roku 1969 Karel Kahovec působil v Country Beatu Jiřího Brabce, kde po boku "Zlaté slavice" Naďy Urbánkové prožil velmi úspěšných deset let. S touto kapelou se dostali dvakrát i do Nashville, kolébky country music v USA. Z tohoto období je jeho nesmrtelný hit HÁJ MODŘÍNŮ. Z mnoha dalších projektů, ve kterých se Karel objevil, stojí za zmínku především spolupráce se skupinou Golem.

 

   Kruh se uzavřel v roce 1995 a Karel Kahovec se s Petrem Novákem opět sešli, tentokrát v George & Beatovens. Tato spolupráce bohužel netrvala dlouho a po předčasné smrti Petra Nováka v roce 1997 zůstal ve skupině George & Beatovens sám.

  

  Jako host vystupuje příležitostně další rock‘n‘rollový, beatový a popový veterán Viktor Sodoma, který spolupracuje s G&B již 18 let. V tomto projektu můžete zaslechnout jeho písně ZLATÝ DŮL, KYTARO HREJ, GET DOWN FROM THE TREE, HUSH atd...

 

       

V roce 2024 slaví skupina George & Beatovens 60. výročí založení.