Dva ekluzivní české koncerty britské rockové legendy Jethro Tull v rámci jejího evropského turné 2022 připravila pro rok 2022 Agentura VLNY. Speciálním hostem Jethro Tull na koncertech v Mikulově (2. července) a v Lokti (4. července) je Flamengo Reunion Session, česká rocková superskupina, která svými sety oslaví 50 let od vydání desky Kuře v hodinkách.

 

Vstupenky jsou již v prodeji.

 

Jethro Tull (UK)

Special guest: Flamengo Reunion Session (CZ)

Amfiteátr Mikulov / Amfiteátr Loket

2. července 2022 / 4. července 2022

19:00 hodin

VSTUPNÉ:

- PŘEDPRODEJ ... 1.250 Kč (od 1.2.2022 ... 1.350 Kč)

- NA MÍSTĚ ... 1.500 Kč

- VSTUPENKA PRO 4 OSOBY ... 5.160 Kč (od 1.2.2022) - POUZE V PŘEDPRODEJI

 

ČASOVÝ PLÁN (rámcový)

18:00 ... otevření amfiteátru

19:00 ... Flamengo Reunion Session

20:30 ... Jethro Tull

 

Flamengo Reunion Session oslaví 50 let od vydání desky Kuře v hodinkách

 

V roce 2022 uplyne 50 padesát let od vydání alba Kuře v hodinkách, kterému právem patří čestné místo v klenotnici české rockové hudby. Desku, která se stala základním stavebním kamenem mnohé tuzemské rockové sbírky, nahrála skupina Flamengo.

 

Natáčení probíhalo v dejvickém studiu Supraphonu od 28. října 1971 do 16. března 1972. Album natočila nejslavnější a nejlepší sestava Flamenga: Vladimír Mišík (zpěv), Pavel Fořt, (kytara), Jan Kubík (saxofon, příčná flétna), Ivan Khunt (klávesy, zpěv), Vladimír "Guma" Kulhánek (basová kytara) a Jaroslav "Erno" Šedivý (bicí). Producentem byl Hynek Žalčík a autorkou obalu je Ivana Jurná.

 

Vznik elpíčka komplikovala skutečnost, že písničky, které pro desku kapela připravila, měly anglické texty. Podmínkou nahrávání však bylo, že skupina musela zpívat česky. V televizním pořadu Bigbít Vladimír Mišík vzpomínal: "Českých textů jsme měli jen pár a navíc byly blbý." Proto byl po delších diskuzích přijat návrh Hynka Žalčíka oslovit básníka Josefa Kainara, který napsal slova pro téměř celé album. Jaroslav "Erno" Šedivý ve zmíněném dokumentu Bigbít řekl: "Bylo to nejlepší, co jsem vůbec kdy četl." Mimochodem texty pro Kuře v hodinkách jsou úplně poslední prací slavného básníka.

 

Jedinou výjimkou, na níž se Kainar nepodílel, byla dnes již kultovní skladba Stále dál, kterou otextoval producent Hynek Žalčík a hudbu k ní složili Ivan Khunt, Jan Kubík a Guma Kulhánek. Za mikrofonem se představil Khunt. Baskytarista uvedl: "Na Vláďu Mišíka to bylo moc exponovaný, tak si ve studiu Khunt vzal text a z voleje ho zazpíval. Dodnes jde o jednu z nejlépe česky zpívaných rockových věcí." "Když po letech Kuře v hodinkách poslouchám, tak tam slyším vlivy kapel jako Collosseum nebo Yes," uvedl v seriálu Bigbít Ivan Khunt.

 

Na pulty obchodů se slavné Kuře dostalo na podzim roku 1972. Recenzi, která vyšla v časopise Melodie 11/1972, napsal Jiří Černý. Můžeme se v ní dočíst: "A přece Kuře v hodinkách - celé, včetně nápaditého a všestranně zvládnutého obalu Ivany Jurné - dobře reprezentuje stav současného českého beatu a obsahuje mnoho životvorné, původní hudby." Černý hodnotil desku třemi a půl hvězdičkami. V knižním rozhovoru s Jaroslavem Riedelem přiznal, že měl album hodnotit lépe. Mimo jiné konstatoval: "Nedocenil jsem dvě věci. Že to byla první pořádně nahraná rocková deska a pak význam spojení se silným básnickým textem."

 

K silnému odkazu Flamenga se hrdě hlásí letos zformovaná kapela Flamengo Reunion Session, v jejíž sestavě jsou Pavel Fořt (kytara) a Vladimír "Guma" Kulhánek (baskytara), kteří Kuře v hodinkách nahrávali. Oba jsou také spoluautory skladby Jenom láska ví kam. Dalšími členy jsou zkušení harcovníci Jan Holeček (zpěv, Hammond B3), Jiří "Zelí" Zelenka (bicí, vokál) a Vladimír "Boryš" Secký (saxofon).

 

Na rok 2022 chystají Flamengo Reunion Session speciální turné. V plánu je i natáčení videoklipu. "Kuře v hodinkách je zásadní deska českého bigbítu, proto jsme se rozhodli, že ho na svých koncertech budeme hrát celé, abychom ho přiblížili i nejmladší rockerské generaci," říká Honza Holeček.

 

Oslavte padesátku alba Kuře v hodinkách spolu s námi na koncertě Jethro Tull...

 

Amfiteátr Mikulov - 2. července 2022

FACEBOOK: https://www.facebook.com/events/435886241583638/

VSTUPENKY: https://www.ticketportal.cz/performance/1362482?iframe&home&idpartner=210

 

Amfiteátr Loket - 4. července 2022

FACEBOOK: https://www.facebook.com/events/208392894771621/

VSTUPENKY: https://www.ticketportal.cz/performance/1362471?iframe&home&idpartner=210

 

DETAILY: https://www.vlny-musicag.cz

 

ODKAZY

https://jethrotull.com

https://www.facebook.com/officialjethrotull/

https://www.youtube.com/user/tullmanagement

https://www.agenturamachackova.cz/flamengo-reunion-session/

https://www.facebook.com/flamengoreunion