Právě vyšlo nové EP Karola Komendy nazvané I'm the Man. Zpěvák a kytarista nahrál skladby s bubeníkem Jakubem Nývltem (Sto zvířat) a baskytaristou Samuelem Barcíkem (Paulie Garand). 

 

 

 

Karol Komenda vytvořil demo nahrávky, které dostaly finální podobu ve studiu Pidgeon Records s producentem Ronym Janečkem (John Wolfhooker). Živou baskytaru nahrál Samuel Barcík, bicí zase Jakub Nývlt. Oba dva zároveň tvoří s Karolem pro jeho koncerty live trio. "Dlouhou dobu jsem si hrál u mě doma s kytarou a zpěvem. Experimentoval jsem s pluginy, ale i živým aparátem u mě v bytě. Na pomoc jsem si přizval i mého spoluhráče z kapely Bena Cristovao, kterým je Adam Albrecht. Ten mi pomohl zlepšit nápady na hammondky i fender piana. V jednom ze songů je slyšet kytara Michala Havlíčka, který hraje s Pam Rabbit.“

 

 

 

Celý proces finišování EP byl časově náročný, a to především kvůli Komendově angažmá v kapele Bena Cristovao. Potkal se totiž ve stejnou dobu, kdy probíhaly přípravy na už třetí O2 arenu Bena. Zároveň se stal Karol Komenda součástí kapely, která doprovázela bubeníka Boba Dylana Winstona Watsona na jeho českém turné. "Sestava umělců byla neskutečná! Vladimír Guma Kulhánek, Jan Holeček, Vladimír Boryš Secký a Jiří Rambousek. Samí skvělí muzikanti, byla by strašná škoda o možnost sledovat je při práci přijít, proto jsem si řekl, že všechno zvládnu. Winston je úžasný zdroj insiprace a jeho historky z devadesátek se v dodávce poslouchaj skvěle" dodává Karol Komenda.

 

 

Spotify

YouTube