V českobudějovickém letním kině se 20. července uskuteční již potřetí uskuteční festival nazvaný KONCERT LEGEND, který do místního amfiteátru zve kapely, které se na naší rockové scéně staly opravdovými stálicemi.

Prvního ročníku se zúčastnili Vladimír Mišík a Etc…, Energit a Karel Kahovec s George & Beatovens. Vloni si místní fanoušci mohli poslechnout Michala Pavlíčka a Trio, Leška Semelku s jeho S.L.S. a. opět Energit. V letošním roce přijedou Michal Prokop s Framus Five, Flamengo Reunioun Session a trojlístek doplní místní partička Kaplan’s Friends Blues Band.

Kaplan’s Friends Blues Band — V čele skupiny, která se na naší scéně pohybuje poměrně krátkou dobu, stojí kytarista a zpěvák Vláďa Kaplan, který se obklopil zkušenými českobudějovickými muzikanty. Kapela hraje tradiční písně, které mají původ ve skladbách předválečných bluesmanů z delty Mississippi. Pochlubit se mohou společným vystoupením s irským kytaristou Cliffem Moorem, jehož bratrem nebyl nikdo jiný než slavný Gary Moore. Zajímavostí určitě je, že Kaplan’s Friends Blues Band na svých koncertech používají dvě bicí soupravy. Na Koncertě legend se představí v sestavě: Vladimír Kaplan (kytara, zpěv), Jan Friš (harmonika), Zdeněk Couf (basová kytara), Ondřej Lenz (varhany Hammond), Jan Bruna (bicí), Jiří Punda (bicí).

Flamengo Reunion Session – Kapela navazuje na legendární Flamengo, konkrétně na období z let 1970—1971, kdy zpíval Ivan Khunt. Sestava se Opírá především o dvojici Pavel Fořt (kytara) a Vladimír „Guma“ Kulhánek (baskytara), které doplnili zkušení harcovníci Jan Holeček (zpěv, Hammond B3) a Jiří „Zelí“ Zelenka (bicí, vokál). V roli stálého hosta se fanoušci mohou těšit na špičkového saxofonistu Vladimíra „Boryše“ Seckého. Skupina přichystala koncertní program nazvaný Stále dál…, ve kterém kromě stejnojmenné pecky zazní ještě například Vím, že pláčem to skončí nebo Too Much Love Is Bad Thing. Zazní i písně Každou chvíli, jejímiž autory jsou Ivan Khunt a Pavel Fořt, a Týden v elektrickém městě. Z kapelního tábora se ozývají hlasy, že Flamengo Reunion Session je v životní formě. Nejen pamětníci se tedy mají na co těšit.

Michal Prokop & Framus Five – Kdo by neznal zpěváka Michala Prokopa. Ten s muzikou začínal již v polovině šedesátých let kdy na pražských Vinohradech s několika kamarády založil Framus Five. Dnes už asi málokdo ví, že jeho původním nástrojem byla kytara. Za mikrofon se postavil až v roce 1967, kdy také na beatovém festivalu získal cenu pro nejlepšího zpěváka. Baskytarista Otto Bezloja mu dal přezdívku „Černej bejk“, a to proto, že se Prokop orientoval zejména na černošskou muziku, tedy soul a rhytm and blues. Vydal několik alb, které zcela právem patří do zlatého fondu našeho rocku. Jmenujme například Město ER (1969), Kolej Yesterday (1984), Nic ve zlým, nic v dobrým (1987), Snad nám naše děti… (1989) či Poprvé a naposledy (2006). Na letošní rok je ohlášená nová deska s názvem Mohlo to bejt nebe. Nedávno se na youtube objevil první videoklip k písni Má vlast, který naznačuje, že Prokopova novinka se mimořádně povedla.

Nenechte si ujít Koncert legend, který slibuje mimořádný hudební zážitek. A nezapomeňte, že hrát se začíná už v 16 hodin.

Text Luboš Hnát - Rockový Svět