The Allman Company

Snad každý příznivec jižanského rocku zná kapelu The Allman Brothers Band. Jejich vystoupení už bohužel nezažijeme, protože bratři Gregg a Duane už spolu nějaký čas hrají v nebi. Přesto si čeští fanoušci mohou naživo poslechnout muziku téhle jižanské legendy. Na sklonku loňského roku totiž vznikla tribute skupina THE ALLMAN COMPANY.

Formaci tvoří ostřílení harcovníci naší hudební scény: Zpěv, hammond B3 – Jan Holeček, na kytary hrají Pavel Marcel a Jindřich Musil, sestavu doplňují Stanislav Hörner (basová kytara) a zkušený bubeník Jiří „Zelí“ Zelenka.

Muzikanti se v průběhu let setkávali v nejrůznějších hudebních projektech, což se projevilo na jejich dokonalé souhře. Navíc je spojuje obliba v jižanské muzice. Tohle všechno se odráží na pověstné vzájemné chemii, která má za následek, že se při jejich vystoupeních z pódia valí nekonečný proud pozitivní energie.

Kapela má ve svém repertoáru písně z celé historie slavné jižanské party. Těšit se můžete na klasiky jako Stormy Monday, Midnight Rider, či Not My Cross to Bear. Z novější allmanovské tvorby zazní například End of the Line a chybět nemohou ani pomalejší Soulshine nebo Melissa. To všechno zaručuje skvělý zážitek, který umocňuje bezchybný Holečkův vokál. Ostatně ne nadarmo je zpěvák někdy nazýván „Českým Greggem Allmanem“. Špičkové výkony ovšem podávají všichni členové The Allman Company.

YouTube_AllmanCompany_EndOfTheLine

Photos by @Miaferes