Redakce StudioMC Iva Žižková, Foto a plakát - Jiří Primas a Jan Němec, Foto -Tomáš Rozkovec

Zeptali jsme se věčně činorodého malíře a hudebníka Martina Němce, co aktuálního se odehrává v jeho „znovuzrozené“ kapele PRECEDENS.

„Plně se soustřeďujeme na koncert, kterým oslavíme čtyřicet let od vzniku kapely. Tohle mimořádné vystoupení se odehraje 3.4. v Paláci Akropolis.
 Precedens se, podle mého názoru, nachází ve vynikající nové formaci i formě s výjimečnou zpěvačkou Danielou Langrovou u mikrofonu."

 Během koncertu zazní legendární písně jako Soumrak bohů, Doba ledová, Berlínská zeď, ale také novinky Martina Němce z připravovaného alba a vydaného EP Marie Bladová.

 Pozvání přijali i vzácní hosté – Bára Basiková, Jan Sahara Hedl a Michal Prokop, kteří s kapelou v Akropolis vystoupí.
 Během koncertu bude pořízen záznam, který se stane součástí dokumentu České Televize s názvem Precedens 40.

Věřím, že si rockoví fanoušci přijdou poslechnout novou sestavu Precedens, jejíž většina členů se narodila v přibližně stejné době jako sama kapela. (smích) 
Skupině vévodí velmi originální a překrásný hlas Daniely Langrové. Zahrajeme léty prověřené hity kapely jakými jsou Doba ledová, Soumrak bohů, nebo třeba Berlínská zeď, ale i zcela nové skladby z připravovaného alba.
 Tři z nich vyšly na aktuálním EP Marie Bladová. Mám obrovskou radost, že si společnou práci na repertoáru noví členové o generace mladší vzali za svou, že je moje hudba inspiruje a hlavně baví!
 To je potěšující dárek v dobách mého pokročilého mládí… (smích) Ale je to i nezbytnost pokud chceme dosáhnout dobrého a originálního výsledku.
 A to my teda, sakra, chceme,“ směje se Němec.

Ukázka „medley“ z EP Marie Bladová:

https://youtube.com/playlist?list=PLFGvW2lMdjuruLHRG07d2tDBjsMR6FGfY

https://youtu.be/dq8P84hBjxs 

Připomínáme, že roli „předskokanky“ se ujala vynikající folková zpěvačka Monika Song, které před nedávnem vyšlo vysoce ceněné album Lodivod.

https://www.monikasonk.com

https://www.youtube.com/@monikasonk2259/videos

Precedens 40+ zahraje v novém obsazení – zpěv Daniela Langrová, kytara Karel Vošta, basová kytara Zdeněk Imramovský,bicí Tomáš Kašpar a původní členové Pavel Nedoma a Martin Němec na klávesy – zahrají jak písně z různorodých období tvorby, tak zcela nové skladby z připravovaného alba.
Support Monika Sonk.
Přijďte si poslechnout kapely s výjimečnou energií v nové formě a formaci. Palác Akropolis 3.4. ve 19:30.

Srdečně zve Martin Němec.

 www.martinnemec.art

www.precedens.cz