Text: Jiří V. Matýsek

Klávesista a zpěvák Honza Holeček (mj. Flamengo Reunion Session či Energit) a jeho kapela Livin Free už brzy zveřejní druhé společné album. Deska nazvaná "From Cradle to Coffin" vyjde u labelu Supraphon na CD, LP i digitálně už příští pátek, tedy 26. dubna. Nahrávku předznamenává klip ke skladbě "Lost in the City".

Video k dynamické písni, která nezapře vlivy klasického blues rocku i mírně soulových atmosfér, skupina natočila ve studiích Sono Records. Tam formace pořídila celé album, k muzikantům se také připojil vzácný host, bubeník Winston Watson, který svého času hrával i s Bobem Dylanem. Snímek velmi dobře zachycuje společnou dynamiku muzikantů a radost z muziky. A v každém případě je netradiční vidět Honzu Holečka v roli opravdového frontmana, viditelně si užívajícího neobvyklé místo za mikrofonem. Většinou totiž sedává za hammondkami.

Holeček k písni uvedl: "Tato věc je hodně osobní. Je to, řekl bych, vkomponovaná vzpomínka na Stones, ale udělaná jinak. Ve videu dokonce hrají jak Winston, tak Míša Daněk a jsme tam vlastně všichni. I text je dost jaggerovina. Je o mladíkovi, kterej probendil všechny peníze, až na dvě mince pro ‘převozníka‘, aby ho dostal na druhou stranu, kde by chtěl potkat ty, kterým dluží za všechno... Dá se říct, že už skoro všichni ti, od kterých jsme se všechno naučili a vedli životem, jsou už tam. Dost bluesy."

Jak už je z videoklipu jasně patrné, od předchozí kolekce prošla sestava výraznou obměnou. K jádru, v podobě Holečka a baskytarové legendy Vladimíra "Gumy" Kulhánka, se tentokrát přidali kytarista Jiří Rambousek a bubeník Michal Daněk. Dechy na desku nahrál Vladimír "Boryš" Secký.

Na křest alba se můžeme těšit 4. června v Malostranské besedě v Praze.

Odkaz na videoklip zde