Leo Lyons, britská rocková legenda, hráč na basovou kytaru a bývalý člen Ten Years After se vrací do České Republiky, aby zde odehrál tři exkluzivní koncerty. První z nich se odehraje již 13. července v Penzionu Lívanec v Horním Bezděkově na Kladensku, druhý 14. července v Pivovarské zahradě Samson v Českých Budějovicích a na závěr turné Leo Lyons zavítá na Jurkovič Open Air do Kamenice u Prahy.

Leo Lyons vystupuje v power blues rockovém triu po boku excelentních muzikantů světového renomé. Doprovází ho kytarista Joe Gooch, rovněž bývalý člen Ten Years After a vyhledávaný bubeník Damon Sawyer. Společně na koncertních pódiích oživují legendární skladby Ten Years After, které zazněly mimo jiné na Woodstocku v roce 1969, kde také Leo Lyons vystupoval. 

Joe Gooch a Leo Lyons spolu nejprve skládali nové písně pro již zmíněné Ten Years After. Jejich společná práce nakonec vyústila v první desku vydanou v roce 2010 nesoucí název "The World Won’t Stop". V roce 2013 oba Ten Years After opouštějí a již naplno se věnují svému triu Hundred Seventy Split. Postupně vydávají další desky například HSS v roce 2013 a následují desky Tracks nebo The Road.

Kapela v současnosti vystupuje s repertoárem obsahující jak autorskou tvorbu (blues rock inspirovaný 60. a 70. lety), tak skladby Ten Years After. Návštěvníci koncertů se tak mohou těšit na klasické pecky jako jsou Love Like a Man nebo I‘m going home, které mimo jiné v podání Leo Lyonse zazněly také na Woodstocku v roce 1969! 

 

YouTube_HundredSeventySplit_concert

YouTube_HundredSeventySplit_WhereTheBluesBegan

www.hundredseventysplit.com