Již podruhé se v letním kině v Českých Budějovicích uskuteční minifestival s názvem „KONCERT LEGEND“. Jeho termín tentokrát připadl na 21. července. Minulého ročníku se zúčastnili Vladimír Mišík a Etc…, Energit a Karel Kahovec s George & Beatovens.

Letos vystoupí Michal Pavlíček Trio, s nímž se coby speciální host představí zpěvačka Milli Honsová. Českobudějovičtí fanoušci se mohou těšit i na Leška Semelku s S.L.S. a pro velký úspěch opět přijede Energit s nestárnoucími Lubošem Andrštem a Vladimírem „Gumou“ Kulhánkem.

Michal Pavlíček a Trio – Kytarista Michal Pavlíček vstoupil na naší hudební scénu v roce 1978, kdy se objevil v jazzrockové kapele Bohemia, s níž ve stejném roce natočil LP Zrnko písku. Proslavil se coby člen Pražského výběru. Spolupracoval s mnoha interprety, například s Janou Koubkovou, Janou Kratochvílovou, Bárou Basikovou či Kamilem Střihavkou. Založil legendární skupinu Stromboli. Vyjmenovat všechny desky, na kterých Pavlíček hrál, je téměř nadlidský úkol.

Michal Pavlíček

Kromě toho je Pavlíček uznávaným autorem scénické a filmové muziky. Napsal například hudbu k seriálu BBC Červený bedrník. V současnosti kytarista působí ve skupinách Pražský výběr, Stromboli, Supergroup.cz či Michal Pavlíček a Trio, se kterou přijede do Českých Budějovic. Doprovodí ho sestava: Michal Nejtek (klávesy), Martin Ivan (basová kytara) a Michal „Kolouch“ Daněk (bicí). V roli speciálního hosta vystoupí Milli Honsová.

Lešek Semelka a S.L.S. – Zpěvák a hráč na klávesové nástroje. S písní Šaty z šátků vyhrál Bratislavskou lyru. Od roku 1970 působil po boku Radima Hladíka v Blue Effectu, s nímž nahrál ceněná alba Nová syntéza (1971) a Nová syntéza 2 (1974). V roce 1975 založil kapelu Bohemia, kde se sešel s Michalem Pavlíčkem a Vladimírem „Gumou“ Kulhánkem. O tři roky později se vrátil do Blue Effectu, aby se podílel na kultovní desce Svět hledačů (1979).

Lešek Semelka S.L.S.

Od roku 1981 vystupuje Semelka se skupinou S.LS., která přijede do Budějovic v sestavě: Tomáš Vychytil (kytara), Dalibor Mucha (baskytara) a Jan Nikendey (bicí).

Energit – Skupinu v roce 1973 založil kytarista Luboš Andršt. Původní obsazení bylo: Ivan Khunt (zpěv, hammond), Vladimír Padrůněk (basová kytara) a Jaroslav „Erno“ Šedivý (bicí). Zpočátku kapela inklinovala k hardrocku, ale později prošla několika stylovými i personálními změnami. Mihl se v ní dokonce i Vladimír Mišík.

Energit

21. 7. 2020 – Letní kino, České Budějovice
Text: Luboš Hnát
Foto: Archiv Rockového světa, plakát
Publikováno: 12. 3. 2020