Na letošním Jurkovič Open Air 2022 bude jedna hvězda střídat druhou! Návštěvníci festivalu se mohou těšit na Michala Prokopa, Ivana Hlase Trio, Flamengo Reunion Session, Barboru Polákovou, Krausberry, Fusion Eichler Trio a mnoho dalších!

 

Za dobu od svého vzniku si vydobyl pevné místo mezi festivaly nejen díky skvělé atmosféře v příjemném parku města, ale hlavně promyšlenou dramaturgií. Nejinak tomu bude i v tomto roce.

 

 

 

JURKOVIČ OPEN AIR vznikl na počest bluesmana a výrobce kytar Petera Jurkoviče. Během hudebního svátku, který se koná v sobotu 16. července 2022 se na dvou scénách vystřídá desítka účinkujících. Za všechny jmenujme legendární Flamengo, které připomene padesáté výročí desky Kuře v hodinkách, Krausberry, Ivana Hlase, Michala Prokopa, ale i o generaci mladší hudebníky The Bladderstones, zpěvačku a herečku Báru Polákovou.

 

 

A navíc: Jílovské regionální muzeum připravilo unikátní výstavu elektrických kytar, které vznikly v tomto historickém městě za posledních 25 let. Nástroje z Jílového vlastní i takové hvězdy jako Jeff Beck nebo Billy Gibbons (ZZ TOP). Výstava provede návštěvníky výrobou kytary od výběru dřeva až po naleštěný finální výrobek. Připomene hlavně jejich autora – kytaráře Petera Jurkoviče.

Výstava bude v den konání festivalu Jurkovič Open Air 2022 zpřístupněná všem návštěvníkům akce.

 

Vstupenky lze zakoupit v síti GoOut, nebo na místě.

 

https://goout.net/cs/jurkovic-open-air-2022/szjjtjs/