Luboš Hnát - Rockový Svět 

Britské powerbluesové trio HUNDRED SEVENTY SPLIT (HSS) se na podzim chystá do České republiky a
na Slovensko. U nás odehrají tři exkluzivní koncerty, jeden se uskuteční u východních sousedů. Termíny vystoupení jsou: 19. října Undergroundový klub v Broumově, 20. října Malostranská beseda Praha, 21. října bude kapelu hostit olomoucký klub Bounty Rock Café a 22. října turné vyvrcholí ve slovenském klubu Blue Note v Novém Meste nad Váhom.


V současné sestavě Hundred Seventy Split jsou baskytarista Leo Lyons, jeden ze zakládajících členů kapely Ten Years After, s níž vystupoval od jejího vzniku v roce 1966 do roku 2014; dále zpěvák a kytarista Joe Gooch, který byl členem Ten Years After v mezi lety 2003 až 2014, a bubeník Damon Sawyer.


První deska Hundred Seventy Split spatřila světlo světa v roce 2010 a nesla název The World Won´t Stop. Druhé album vyšlo v roce 2014 HSS a zatím poslední studiová nahrávka se jmenuje Tracks (2016). HSS mají na svém kontě i dvě live alba. První vyšlo 2CD The Road Live (2015), o čtyři roky mladší je Live „Woodstock 69“, které zachycovalo koncertní záznam speciálního programu připraveného speciálně pro padesátileté výročí kultovního festivalu. „Turné muselo z důvodu koronavirové pandemie dvakrát odloženo, věříme, že letos nás nic podobného nečeká a užijeme si skvělou jízdu,“ říká Petra Macháčková – majitelka agentury, která Hundred Seventy Split pro Českou a Slovenskou republiku exkluzivně zastupuje.


Pražské vystoupení proběhne v rámci desátých narozenin internetového magazínu Rockový svět a v roli speciálního hosta se představí kapela Holeček Marcel Project v elektrické, tedy bigbítové verzi. A co víc! Holeček & Marcel Project pokřtísvé nově vydané LP Light Up Your Fire a kmotrem nebude nikdo jiný než Leo Lyons. 

Pokud Vás zajímá co, že je power blues za styl? Na to Leo Lyons odpověděl v jednom rozhovoru následovně: „Znamená blues s neskutečnou dávkou energie, časté jamování s dlouhými kytarovými sóly.“