Duo Honza Holeček & Pavel Marcel pod záštitou Agentury Macháčková uspořádali netradiční koncert s názvem Live In America. Vystoupení se odehrálo v polovině července 2020 v nádherném prostředí zatopeného lomu Velká Amerika na Berounsku.

Akci bylo možné zrealizovat díky vstřícnosti zaměstnanců společnosti Lomy Mořina, pod kterou lom Velká Amerika spadá. Protože se jednalo o první koncert v této unikátní přírodní scenérii, nebyl určen pro veřejnost a pozvánku na něj dostalo jen omezené množství spolupracovníků a fanoušků.

Ti všichni si mohli vychutnat akustické verze známých i méně známých písní, které se nesly po hladině místního jezera s průzračnou vodou a šplhaly do majestátních vápencových skal odkud se vracely s dech beroucí ozvěnou.

Zazněly takové skladby jako: Midnight Rider, Melissa od The Allman Brothers Band. Kanadský písničkář Neil Young „přispěl“ do repertoáru dua hity: Hey Hey My My, Ohio. Do asi hodinového programu se dostala také Scraborough Fair od dvojice Simon & Garfunkel. Pověstnou třešničkou na dortu byla Afterwards od anglické progresivní skupiny Van der Graaf Generator.

Všechny tyto písně se dostaly na přibližně třicetiminutový záznam koncertu, který lze shlédnou na youtube kanálu Agentury Macháčková:

YouTube - Honza Holeček & Pavel Marcel - Live in Amerika 

Ihned po skončení koncertu bylo slyšet hlasy, že taková akce by se měla opakovat. Dnes již můžeme prozradit, že k tomu příští léto s největší pravděpodobností dojde a tentokrát půjde o vystoupení pro širší veřejnost. Konkrétní detaily zatím nejsou známy.

Je také možné, že Holeček s Marcelem založili novou tradici akustických koncertů v lomu Velká Amerika, přejme si, aby to tak skutečně bylo.