Jaroslav ŠpulákPrávo

Jan Holeček a Pavel Marcel založili hudební formaci Holeček & Marcel Project. Po řadě koncertů chystají studiovou nahrávku. První ochutnávka přichází v podobě videoklipu k titulní skladbě Light Up Your Fire. Na Novinkách.cz má premiéru.

YouTube_LightUpYourFire

„V našem novém klipu se odehrává příběh, ve kterém se setkává mé současné já s přeludem sebe sama z minulosti. Tento přelud symbolizuje temnou stránku každého z nás, ale také ty lidské stránky, které jsou pod vlivem politických ideologií nebo náboženství. V zásadě jde o metaforické vyjádření věčného konfliktu dobra a zla, svobody a nesvobody a hledání vlastní životní cesty. Mottem klipu je provolání: Najdi si svého boha dřív, než ti ho najdou jiní… Opakuje se ve skladbě v sedmi jazycích,“ představuje Holeček koncept klipové novinky.

Videoklip režiséra Michala Skořepy je zasazen do kulis ateliéru a tetovacího studia Davida Szalaye. „To je tak, když klapne úplně všechno. Skvělá muzika od lidí, kteří vypadají jak z Tarantinova filmu, jasná vize a ksicht, tetovací salon, jenž budí dojem, jako by na něm rekvizitáři strávili týden, a v něm lehátko, kde se vám frontman před kamerou nechá majitelem pokérovat v přímém přenosu. To nemohlo dopadnout špatně, i kdybych to chtěl točit na mobil,“ komentuje spolupráci Skořepa.

Náboj a dynamika Light Up Your Fire zároveň také mnohé napovídá i o stejnojmenném albu, které vyjde v dubnu pod hlavičkou vydavatelství Supraphon. Kromě čtveřice autorských skladeb, mezi něž patří i klipová novinka, Holeček & Marcel Project nabídne pětici coververzí, mimo jiné skladeb Cata Stevense, Petera Hammilla nebo Murraye Heada.

Deska slibuje elektrickou kytarovou jízdu i akustickou průzračnost, Hammondky plus hosty, kteří bicími, vibrafonem, foukací harmonikou nebo kontrabasem doplňují zvukovou barevnost nahrávek.

Dodejme, že oba muzikanti mají bohatou hudební historií, která je spojená jak s jejich vlastními projekty (u Holečka Livin Free, Flamengo reunion session, u Marcela Pumpa, Skinny Molly), tak třeba s Lubošem Andrštem či Michalem Prokopem.